Komünist Başkan Maçoğlu, “Benim İçin Önemliydi” Deyip İlk Ziyaretini Otizmli Bireylere Yaptı

Resmi olmayan rakamlara göre Tunceli Belediye Başkanlığını kazanan komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, seçim sonrası ilk ziyaretini otizmli bireylere yaptı.

Resmi olmayan rakamlara göre Tunceli Belediye Başkanlığını aldığı yüzde 32,77 oy ile kamuoyunda komünist Başkan olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu kazandı. Maçoğlu, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle ilk ziyaretiniotizmli bireylere yaptı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Tunceli belediye başkanlığına seçilen Türkiye Komünist Partili (TKP) Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören otizmli bireyleri ziyaret etti.

OTİSTİK BİREYLERLE SOHBET ETTİ

Merkezin Müdürü Serhat Yıldız ve kurum personeli tarafından karşılanan Maçoğlu, daha sonra otistik bireyler ve aileleriyle sohbet etti. Otizmli bireylerin çalıştığı atölyeyi ziyaret eden Maçoğlu, atölyede üretilen ürünler hakkında bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

“İLK ZİYARETİMİ BURAYA YAPMAK BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ”

Henüz mazbatasını almadığını ifade eden Maçoğlu, “Ancak 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle ilk görmek istediğim buradaki arkadaşlarımızdı. Bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz, birlikte paylaşacağımız şeyler olacak. İlk ziyaretimi buruya yapmak benim için önemliydi. Bundan sonra da gelmeye devam edeceğim” dedi.

Maçoğlu’nun ziyaretinden kareler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir