Erdoğan, Kendisine Uzatılan Notta Telefon Numarasını Göremeyince Talimatı Verdi

Konya mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine uzatılan notu okuduktan sonra ‘Senin burada telefonun yok. Adresini nereden gelip bulayım. Telefon numarasını alın’ diyerek talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Konya’da vatandaşlara seslendi. Konuşması esnasında alandaki vatandaşlardan uzatılan notu inceleyen Erdoğan, “Bunda telefon numarası yok. Adresine nasıl geleceğim? Telefon numarasını alın” diyerek talimatı verdi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Atay ve ilçebelediye başkan adaylarının her birinin gönülleri fethedecek projeleribulunduğunu aktaran Erdoğan, “Devam diyoruz. Bugüne kadar nasıl geldik, bundansonra da devam inşallah. Biz de Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklarımız olarakKonya’nın her mücadelesinde bugüne kadar nasıl olduysa yeni sistemle bundan sonrada yanında yer alacağız. Artık eskisi gibi değil. Cumhurbaşkanı, kabine, KonyaBüyükşehir, ilçeler, üçlü mekanizma, inşallah el ele Konya’yı daha ileriyegötüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Gönül belediyeciliği her şehre yakışır ama en çok da Konya’ya yakışır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur kardeşimin gönülleri fethedecek projeleri var. Biz de cumhurbaşkanlığı olarak Konya’nın bundan sonra yayında yer alacağız. Metro başta olmak üzere şehrimizin geleceği için tüm yatırımların hayata geçirilmesi konusunda takipçisi olacağım. Eskiler yitik kaybedildiği yerde bulunur derler. Biz de inşallah kaybettiğimizi Konya’da bulacağız.

“ŞİMDİ KENETLENME ZAMANI”

Birileri AK Parti’ye ders vermek istiyor. Ama unutmayalım ki dönem ders verilecek gibi değil iki elin parmakları gibi sıkı sıkıya kenetlenme dönemdir. Şunu unutmayın bugüne kadar hep dik durduk, dikleşmedik.

Bugün İslam İşbirlği Teşkilatı Konferansına dönem başkanı olarak katıldım ve İslam ülkeleriyle bir araya geldim. Bu toplantıda Yeni Zelanda’dan da başbakan yardımcısı ve devlet bakanı bir bayan da geldi. Dertleştik. Neler yapılmalı kararını verdik. Üzüldüğüm ne biliyor musunuz Yeni Zelanda’daki bu kişini pozitif yaklaşımı ve diğer yanında Avustralya’da konuşan terörist senatör… Onun bir benzeri de Türkiye’de var. Sıkıntı orada… Özellikle CHP’ye gönül verenlere sesleniyorum. Böyle bir adama siz daha ne kadar oy vereceksiniz? İslam dünyasından kaynaklanan terör diyor! Biz batıya anlatamadık bugüne kadar, demek ki sana da anlatamamışız. Sen tehlikeli bir adamsın. Girdiğin bütün seçimleri kaybettin. Bunu da kaybedeceksin.

“BAY KEMAL MİLLETVEKİLLİĞİNE GÜVENİYOR”

(İYİ Parti Genel Başkanı Akşener) Şu anda senin iyi günlerin. Sen Tayyip Erdoğan’a söylemediği sözleri söylemiş gibi göstermek suretiyle zannettin ki fatura keseceksin. Asıl fatura sana kesilecek. Bu yurt konseyi hikayen. Öbür tarafta Cumhurbaşkanı’na attığın iftira. Ben halkıma nasıl terörist derim ya! Gereken hesabı vereceksin. Şimdi tabii korku bacağı sardı. Bu ülkede hukuk var. Senin şimdi dirsek temasında olduğun Bay Kemal o şimdi milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları da avukatımla yargıya intikal etmek üzere yapıyorum. Biz teröristlerle el ele omuz omuza yürüyenlerin omuzunu sıvazlamayız. Bunlara gereken dersler verilecek. İnşallah seçimden sonra bir tarafta parlamento bir tarafta yargı üzerine üzerine gideceğiz.

Bu seçimi hiçbir alternatife dayalı olmadan sırf kızgınlıkla veya kırgınlıkla sandık hesaplaşmasına çevirmeyi düşünenler şu gerçeği aklından çıkarmamalıdır; böyle bir durumda asıl hesap, seçimden sonra Türkiye’den ve Türk milletinden, dışarıdakiler tarafından sorulacaktır.

Kararlarımızı alır ve uygularken sadece kendi hissiyatımızı değil evlatlarımızın geleceğini de göz önünde bulundurmalıyız. Siyaset aynı zaman kızgın yürekleri soğutma işidir.

“AK PARTİ’NİN KAPISINDAN İÇERİ YANLIŞ KİŞİ GİREMEZ”

Millete efendilik yapan hiç kimsenin bizimle yürümemiz mümkün değildir. Bunlar AK Parti’nin içinde yer alamaz. Hatalar olabilir ama AK Parti hiçbir zaman, hepsi de tarihe gömülen kimliksiz, kişiliksiz, davasız, vizyonsuz partilerden biri haline dönüşmeyecektir. AK Parti’nin kapısından içeri yanlış bir kişi giremez.

“KONYA’YA SİLAH FABRİKASI KURULACAK”

Konya’ya 17 senede 51 katrilyon yatırım yaptık. Konya’ya iki devlet üniversitesini kazandırdık. Konya’da 2 millet bahçesi daha yapmak için çalışmalara başladık. 10 sağlık tesisinin yapımı sürüyor. Şehir hastanesi yüzde 60 bitmiş vaziyette. İstanbul’da Marmaray, İzmir’de Egeray gibi Konya’ya da yeni bir raylı sistem projesi kazandırıyoruz. Konya’ya 21 baraj ve 28 gölet inşa ettik. 9 baraj daha yapıyoruz. Konya Karapınar endüstri bölgemize faaliyete geçirmek için çalışma başlattık. 300 dönüm hazine taşınmazı üzerine savunma sanayi için ASELSAN tarafından uzaktan komutalı silah sistemleri üzerine fabrika kurulacak.

“GOLAN’IN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Sayn Trump, tarihi bilinci önemli bunu yenilememiz lazım. Golan’la ilgili BM’nin verdiği kararlar var. İsrail’in burada hükmü yok. Burada da söylüyorum; sonuna kadar Golan Tepeleri’nin de takipçisi olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir