Denizli’de Bir Deprem Daha Meydana Geldi!

Denizli’de sabah saatlerinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Birçok evin hasar gördüğü deprem birçok ilde hissedildi. Saat 15.45’te merkezüssü Denizli Acıpayam olan 4,1 büyüklüğünde artçı bir deprem meydana geldi.

Denizli Acıpayam’daki 5,5’lik deprem özellikle köylerde panik ve hasara neden oldu. 5,5 büyüklüğündeki depremin şokunu atlatamayan vatandaşlar, 4,1’lik artçı depremle birlikte bir kez daha korkuya kapıldı. Depreme yakalananlar o anları anlattı.

50’YE YAKIN EVDE HASAR OLUŞTU

Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssüne yakın konumdaki Yeniköy, Karahöyük, Uçarı, Gedikli ve Yeşildere Mahallelerinde hasar tespit çalışması devam ediyor.

Bölgede 50’ye yakın evde hasar oluşurken Karahöyük köyünde bir evde çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

Deprem sırasında panik ile camdan atlayan bir kişi ile baygınlık geçirenlerin de bulunduğu bazı vatandaşlar Acıpayam ve Serinhisar Devlet Hastanelerine kaldırıldı.

Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

ANONSLA UYARI YAPILDI

Depremin en fazla hasar verdiği mahallelerden Karahöyük’te camilerden “evlere girilmemesi, elektrik kullanılmaması” konusunda uyarılar yapıldı.

DEPREM ANINI ANLATTI

Mahallede evinin büyük bölümü yıkılan İbrahim Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah hayvanlarını gütmeye götürürken yerin sarsılmasıyla büyük korku yaşadıklarını, koşarak eve döndüğünü söyledi.

“EVİMİZİN YARISI YIKILDI”

Aslan, “Evimizin yarısı yıkıldı, eşim depremden sonra baygınlık geçirdi, hastaneye kaldırdık. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Ev girilecek gibi değil.” dedi.

HASTANE GÜVENLİK NEDENİYLE TAHLİYE EDİLDİ

Acıyapam Devlet Hastanesi, deprem sonrası güvenlik nedeniyle tahliye edildi. Hasar tespit çalışmasının ardından hastaların yeniden hastaneye sevk edileceği öğrenildi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bu arada Aydın’ın Karacasu ve Denizli’nin Serihisar ilçelerinde de deprem nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir