Ankapark’ta Rollercoaster Bozuldu, Vatandaşlar Raylardan Yürüyerek İndirildi

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılan Ankapark’ta rollercoaster bozuldu. Metrelerce yükseklikte asılı kalan vatandaşlar raylardan yürütülerek indirildi.

Ankapark’ın resmi açılışının ardından parkın 31 Mart’a kadar ücretsiz olacağı duyurulmuştu.

Parktaki birçok oyuncak henüz çalışmazken, bugün işletilmeye başlanan rollercoaster oyuncağı ise ilk seferinde bozuldu ve havada asılı kaldı.

Bir süre tamir edilmeye çalışılan alet yeniden çalıştırılamadı, vatandaşlar da oyuncaktan raylara çıkıp aşağı yürüyerek indi.

YÜREKLER AĞIZLARA GELDİ

Vatandaşların metrelerce yüksekten hiçbir güvenlik önlemi alınmadan indirilmesi yürekleri ağızlara getirdi. Raylardan yürüyerek inen vatandaşlar cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

MİMARLAR UYARMIŞTI

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, geçen hafta bir açıklama yaparak oyuncaklara karşı vatandaşı uyarmıştı. Candan, rollercoaster fotoğraflarını göstererek, “Belediyenin kamuoyuna geçtiği rollercoaster fotoğraflarını büyüterek vidalarına kadar baktık. Paslanmış olan noktalar gördük. Bu durum böyle hassas yerlerde, bugün olmasa bile ilerde mutlaka sıkıntı çıkartacağının göstergesidir. Zaten çürümeye terk edildiğini ifade etmiştik. Bu oyuncakların paslandığının göstergesidir. Bu pasın görünür hale gelmesi ileride yaşanacak kazaların mesajlarını veriyor. Yine işçiliğe baktığımızda imalatların da birinci sınıf yapılmadığını görüyoruz. Roller Coasterın zeminindeki betonun teknik imalatında sıkıntı olduğunu da fotoğrafı büyüttükçe görüyoruz” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir